пʼятниця, 27 лютого 2015 р.

«Ой весела в нас зима!»

Цілу ніч мороз малює,
Візерунками дивує,
Ніби казку розказав,
Тут її намалював.
                                            Олена Ерато

Зима – чарівна пора року. Коли все навкруги стає білим, здається, що ти потрапив у зимову казку. Зима дарує нам багато краси та веселощів. 
         В нашій бібліотеці пройшов конкурс малюнків «Ой весела в нас зима!». Діти дійсно продемонстрували своє дитяче бачення зимової казки, бажань, мрій, краси природи. Переможцями визнано: Скулу Вікторію, Яцишин Олесю, Волосюк Вікторію і Дутку Христину, яких було нагороджено грамотами.


пʼятниця, 20 лютого 2015 р.

Свято рідної мови

Визначний український вчений та громадський діяч, митрополит Іларіон (Іван Огієнко) писав: «Мова – це наша національна ознака, в мові – наша культура, ступінь нашої свідомості. І поки живе мова, житиме й народ як національність. Не стане мови – не стане національності, вона геть розпорошиться поміж дужчим народом.

Як загине рідна мова,
змертвіє Вкраїна,
бо підірветься основа
захисна, надійна.
То буде собі держава
безлика, чужинська,
бо для нашої основа
мова українська.

Такими словами в читальному залі центральної дитячої бібліотеки розпочалося свято рідної мови «Рідна мова чиста, як роса», в якому взяли участь вчитель української мови та літератури Козубська О. С., вчитель музики Кушнір С. М., учні: 6-В, 7-А, 7-Б класів Монастириської ЗОШ І – ІІІ ст., де класоводами Паньків А. Б., Козубський П. Й., Расевич І. Р..
Зодягнені у вишиванки, діти душевно декламували вірші. Свою любов до рідної мови відобразили в віршах «Велич слова», «Мова – цвіт душі», «Сійся, слово українське», «Наше слово невмируще» та інші.




Лунали наймилозвучніші й найкращі пісні «Веселкова», «Мамина сорочка», «Все це потрібна мені», «Ти шляхом праведним свята».



Приємною несподіванкою для присутніх у залі було виконання пісні «На високій горі» Гопей Христиною під власний супровід бандури.



          Доповненням завершення заходу був бібліографічний огляд літератури за книжковою викладкою «Мова – стержень життя», який провела бібліотекар читального залу Шеремета Г. Е.



пʼятниця, 13 лютого 2015 р.

«Розкажи дитині про Стрітення Господнє»

(Година духовності)


Ой, громниця-свічечко! Святая водичечко!
Від біди оберігай наш майбутній урожай!
Дай здоров’я нам усім та достатку в кожен дім!
Свічко-свічечко гори, на діточок укажи!
В щасті – долі щоб жили і здоров’я берегли!

Як нестримно летить час, ще зовсім недавно ми тішилися новорічними святами, а вже почався відлік лютого – останнього місяця зими. Ще не відійшла зима, а у повітрі вже пахне весною.
В читальному залі бібліотеки з учнями 3-В класу провели годину духовності «Розкажи дитині про Стрітення Господнє». о.Володимир розповів дітям про історію, традиції та обряди відзначення одного з найбільших і найшановніших свят.

    

   

           

  

вівторок, 3 лютого 2015 р.

"Всеволод Нестайко - сонячний класик"
 (мандрівка по творчості)

Творець Казкових Країн Всеволод Нестайко – улюбленець мільйонів дітей. Він завжди мріяв повертатися у дитинство і тому почав писати для дітей веселі в мудрі книги. Звичайно ж, без таланту, без доброти і любові до дітей дитячим письменником стати неможливо. Його книжки, зокрема «Тореадори з Васюківки», «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків», «Незвичайні пригоди в лісовій школі», стали популярними не лише в Україні, а й далеко за її межами.
          Відзначаючи 85 років від дня народження Всеволода Нестайка в читальному залі бібліотеки  цікаво пройшла мандрівка по творчості, яку провела Е. Шеремета.  
          Бібліотекар У.Шуляр розіграла літературну гру-вікторину “З якого твору цей уривок?”.




понеділок, 2 лютого 2015 р.

"Біль мого народу - Крути"

(історико-літературна година)

Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги і смерть, і кров.
"На порох стерти, перебити!"- 
Іде на Київ Муравйов.
Полків його не зупинити, 
Та рано тішаться кати:
Коли стають до зброї діти,
Народ цей - не перемогти!

Бій під Крутами - це героїчна і водночас трагічна сторінка нашої історії. Тоді загинув цілий студентський курінь, триста юнаків - цвіт української молоді. У січні 1918 року на Київ пішли більшовицькі війська під командуванням колишнього царського підполковника Муравйова. Протистояти червоному натискові було нікому, бо Центральна рада не мала своєї регулярної армії. Тож у цей час смертельної для молоді української держави небезпеки на її захист стала патріотична юнь.
Вшановуючи пам'ять героїв Крут з учнями 9-х класів проведено історико-літературну годину "Біль мого народу - Крути".
Бібліотекар Шеремета Г.Е. розповіла про ті жахливі події, які відбулися у січні 1918 року на залізничній станції Крути і ознайомила з матеріалами по даній темі.
Присутні вшанували пам'ять юних героїв, що свої молоді життя віддали в боротьбі за волю України хвилиною мовчання.




Бібліотекар 5-11 кл. Дискурська І.І. провела слайд-презентацію.

"Його душа світилася зорею" 

(80р. від д.н. В.Симоненка)


    
    Народ мій є! Народ мій завжди буде!
    Ніхто не перекреслить мій народ!
    Народ мій є! В його волячих жилах
    Козацька кров пульсує і гуде!
                                         В.Симоненко


     
      Твори В.Симоненка сповнені любові до народу, до його багатостраждальної історії, вчать добру і милосердю, нетерпимості до підлоти і дворушництва, захоплюють щирістю і мужністю, ліризмом і ніжністю. Він дуже любив Україну, вона для нього мати, святиня, дала йому крила й снагу, глибінь роздумів і художні барви, у відданості їй для поета - синівське щастя його, і сила, і честь.
      Відзначаючи 80-річчя від дня народження В.Симоненка з учнями 7 класів провели літературну годину "Його душа світилася зорею".
      Бібліотекар Шеремета Г.Е. розповіла про життєвий та творчий шлях поета. В залі прозвучали вірші: "Україні", "Моя мова", "Ти знаєш, що ти - людина?..", "Лебеді материнства" та інші.



Бібліотекар ознайомила дітей з книгами, які були представлені на книжковій виставці "Життя, мов спалах блискавки".