четвер, 20 травня 2021 р.

 

 А над світом вишиванка цвіте

         У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка.

День Вишиванки – улюблене народне свято, покликане сприянню єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу, зберігає народні традиції. Вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації, вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі, вірності та любові.

Традиційно в Україні цей день відзначається у третій четвер травня. З нагоди цього свята в читальному залі представлено книжкову виставку «Чарівна краса вишиванки», яка ознайомила відвідувачів бібліотеки з історією вишивки, звичаями та обрядами, пов’язаними з нею.

 https://www.facebook.com/125351899009044/videos/386450502590834

 







понеділок, 17 травня 2021 р.

   Велетень духу і лицар свободи


         150-річчя з дня народження Василя Стефаника святкує вся українська спільнота.

Василь Стефаник один з найвизначніших новелістів не лише в  українській, а й у світовій літературі кінця ХІХ початку ХХ століття, неперевершений майстер соціально – психологічної прози, глибокий знавець душі людської. Іван Франко писав саме так про Василя Стефаника: «Письменник, яким уже нині можемо повеличатися перед світом». Василь Стефаник написав не так уже й багато – його художні твори вміщаються в одному томику. І все ж ім’я письменника стоїть поряд з іменами найвидатніших новелістів світу. Стефаникові новели вражають своєю виключною правдивістю, справжньою оригінальністю і художньою досконалістю.

Писати Стефаник почав ще в гімназії, це були сатиричні оповідання в співавторстві із Лесем Мартовичем. Писав він і публіцистичні твори і прозові мініатюри – поезії в прозі. У 1897 році побачили світ перші новели Стефаника – «Виводили з села», «Лист», «Побожна», «В корчмі», «Стратився», «Синя книжечка».

Твори Стефаника перекладено багатьма мовами світу. До самої смерті не полишало його бажання «сказати людям щось таке сильне і гарне, що такого їм ніхто  не сказав ще». І на його долю випало найбільше для художника щастя – він сказав те, що хотів, і сказав так, як хотів.

До ювілею письменника – новеліста оформлена книжкова виставка «Велетень духу і лицар свободи», яка познайомить відвідувачів бібліотеки із життєвим і творчим шляхом письменника, що увійшов в історію не лише української, а й світової літератури як автор правдивих психологічних новел з життя галицького селянства.

Працівники  бібліотеки для своїх читачів підготували віртуальну мандрівку по творчості Василя Стефаника та видали методичні рекомендації «Син покутського краю».

 https://www.facebook.com/125351899009044/videos/5663273863746417



 

Все про Європу:

читай, слухай і дізнавайся.

      Щорічно  з 2003 року у третю суботу травня в Україні відзначається День Європи. Перше визнання дня Європи відбулося в 1964 році. Європейський Союз це 27 держав.  Для українців це особливий день, адже Україну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура.

      З нагоди відзначення цієї дати в читальному залі бібліотеки оформлено постійно-діючу книжкову виставку «Відкрий для себе Європу». До уваги користувачів представлена художня література сучасних європейських письменників «Літературними стежками Європи». Відвідавши бібліотеку, кожен читач знайде для себе цікаву книгу.

https://www.facebook.com/125351899009044/videos/301783651519908