Крути – трагедія, подвиг, пам’ять
Бій під Крутами - це героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей – найкращих представників українського студентства.
В 1918 році поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.
Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Офіційно день пам’яті героїв Крут почали відзначати після того, як 29 січня 2007 року був підписаний указ «Про вшанування пам’яті героїв Крут».
До цієї дати влаштовано книжкову виставку «Крути – подвиг і трагедія України». В книгах, представлених на книжковій виставці висвітлено причини трагедії під Крутами, виховання, а також інтерес і повагу до історичного минулого своєї країни.