четвер, 27 квітня 2017 р.

Чорнобиль – пересторога майбутнім поколінням


Чорнобильський вітер по-душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде ...
Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає.
                                           Олена Матушек

Протягом свого історичного розвитку людство зазнало багато горя, змушене було боротися за існування на Землі, його спіткали пошесті, стихійні лиха, війни... Однак усі ці події рано чи пізно відходили в минуле, пережиті й подолані, залишаючи по собі лише спогади, тимчасом як Чорнобильська катастрофа фактично нездоланна, оскільки головним її наслідком є радіація, незрима й невідчутна, здатна діяти протягом тисяч років і на величезних територіях.
Минуть роки, десятиліття, століття, а день Чорнобильської трагедії хвилюватиме людей — і тих, кого він зачепив своїм чорним недобрим крилом, і тих, хто народиться далеко від покривдженої землі.  Ця трагедія сколихнула весь світ і надовго залишиться в серцях людей.
Про причини та жахливі наслідки аварії на ЧАЕС розповідає виставка – застереження: «Чорнобиль – пересторога майбутнім поколінням» влаштована в читальному залі. Документальні та художні твори, представлені на ній, ознайомлюють відвідувачів  з деталями трагедії на ЧАЕС, її наслідками та подвигом героїв-ліквідаторів, які, ризикуючи собою, першими прийняли на себе вогонь атомної катастрофи.



четвер, 13 квітня 2017 р.



Урок народознавства
«О, Писанко! Ти символ краси, весни і України»


Я писанка красуня –
Вся в рисках і квітках,
Красу митців несу я,
Їх славлять у віках,
Мене кладуть у свято
На пишному столі,
Щоби моїм убранством
Втішалися малі.



Жодне свято не приносить стільки радості та душевної теплоти як Великдень – найвеличніше свято року з яким повязана низка цікавих і поетичних народних звичаїв. Саме цьому був присвячений урок народознавства «О, Писанко! Ти символ краси, весни і України». З давніх давен писанки були вірними помічниками й захисниками наших предків. Їх вважали символом добра, сонця. Наші предки вірили, що писанка має магічну силу, вона приносить добро, щастя, достаток, захищає від усього злого, недоброго.
Бібліотекар І. Дискурська  бесідою розширила знання дітей про традиції писанкарства, ознайомила їх з особливостями оздоблення писанки. Та найбільше захоплення у дітей викликала розповідь про святкування цього свята. Учні з задоволенням ділилися своїми враженнями про пасхальні звичаї. А пізніше бібліотекар У. Шуляр провела майстер-клас  «Писачок у віск пірнув, яєчко візерунком огорнув». Кожна дитина мала змогу сама розмалювати писанку.


































      
   























     Діти мали можливість ознайомитися з матеріалами книжково-ілюстративної виставки «Світле свято Великодня».

четвер, 6 квітня 2017 р.


КНИГОМАНІЯ-2017


        У центральній дитячій бібліотеці пройшов третій (районний) етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2017». В роботі конкурсу взяли участь начальник відділу культури, туризму, національностей та релігій райдержадміністрації Т.В. Воверчак, заст. директора по роботі з дітьми М.П. Батіг, бібліотекарі бібліотек-філій: А. Дискурська,     Н. Кульчицька, М. Левицька.
Учасники конкурсу учні 6-7 класів. За звання «Суперчитач району» змагалося 20 найкращих читачів міста та сіл району: Григорова, Гончарівки, Швейкова, Заставець, Маркови, Ковалівки, Велеснева, Високого, Дубенки, Красієва, Криниці.
Юних шанувальників книги привітала заступник директора по роботі з дітьми М. Батіг  та розповіла про умови подальшого конкурсу. Учасники конкурсу передавали членам журі читацькі щоденники. А відтак діти демонстрували свій творчий підхід до  презентації улюбленої книги, ділилися враженнями про твір та літературного героя.
Підсумки третього етапу конкурсу «Книгоманія-2017» підвела заступник директора по роботі з дітьми М. Батіг.
Учасники конкурсу були нагороджені грамотами «Суперчитач району», які вручила начальник відділу культури, туризму, національностей та релігій райдержадміністрації        Т.В. Воверчак.