неділя, 21 грудня 2014 р.



''На Святого Миколая

 творча іскорка палає''


Майже цілий рік усі ми, дорослі й малята, з нетерпінням очікуємо зимові свята. День Св. Миколая, Новий Рік, Різдво, Водохреща та інші урочисті дні несуть із собою веселощі та розваги, ігри, співи, танці. З особливим нетерпінням чекають діти 19 грудня: вони знають, що за їхню слухняність та працьовитість Святий Миколай принесе їм безліч подарунків і гарний настрій. Тож намагаються бути протягом усього року саме такими: не лінивими, доброзичливими, старанними. Святий Миколай - Чудотворець археєпископ Мирлікійський, належить до найвизначніших Святих християнської церкви. Миколая, Святого покровителя всіх знедолених, за добрі справи люблять і вшановують на Сході та Заході. 
В нашій бібліотеці пройшов конкурс на кращий малюнок Святого Миколая. Переможцями якого стали Яцишин Володимир і Шуляр Софія. Діти отримали солодкі гостинці.





пʼятниця, 12 грудня 2014 р.

Народознавче свято
 "Укріпи нас у вірі святий Андрію"

"Дотримуйся звичаїв, обрядів, бо це не просто традиції - це мости, якими ти йдеш через болото життя"

                                                                    А.Ворона

        В читальному залі бібліотеки провели народознавче свято "Укріпи нас у вірі, святий Андрію".
       Розповідаючи про це свято, бібліотекар наголосила про діяння св. апостола Андрія Первозванного, його життя, яке він присвятив наверненні язичників  до христової віри.
        Проте в традиціях цього свята збереглись до нині язичницькі мотиви і забобони, ворожіння, гра в "калиту". Особливу увагу було звернено не на бешкетування у цей день, а на молитву до цього святого, який загинув  в день 70 років по Різдві Христовому, а також закликали дітей творити добро в цей день. Діти розважалися, розгадували загадки-веселинки, складали лото з прислів'ями, грали гру "Вгадай по придмету" (казку, героя і письменника), а також літературну гру "Подорож по сторінках прочитаних книг". 
       В розповіді бібліотекаря Г.Шеремети використовувались книги з виставки "Наші обереги". В кінці свята дітям зачитано крупинки мудрості з книги М.Дочинця "Многії літа. Благії літа."

   

   

понеділок, 24 листопада 2014 р.

 Історична година

 «Голодомор – символ вічної скорботи»


     Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.
Заплачте разом, а не наодинці…
                                                      Н. Виноградська
                                                         
          Кожна людина, як і все свідоме людство , живе у трьох  вимірах:  учора, сьогодні, завтра. Учора – це наша історія. Ми не знали її. Хоч якою очевидною була зумисність голодомору 1932-1933 років, правду про нього більшовики ретельно приховували. Застрашені українці, яким пощастило пережити голод, мовчали про нього, щоби вберегти себе і свої сім'ї. Та забути жахи голодомору люди не могли. Спогади сотень очевидців оприлюднені тільки зараз, коли Україна здобула незалежність.

Все таємне стає колись явним.
Як би вже і куди не ховав!
Тую істину знають спрадавна
Архіваріуси всіх держав.
Та і як заховати той голод?!
Непоміститься в жоден архів.
Він тече через страдницький жолоб.
І ні дна в нього, ні берегів.
Та і як заглушити той стогін?
Його, врешті, почув цілий світ.
Ні зрівняння, і ні аналогій.
Втаємничений весь небозвід.
Не забути ні болю, ні гніву.
Чоловіче, собі помолись!
Що таємні посли і архіви?!
Час усе проявляє колись.

        Бібліотекар Шеремета Г.Е. з учнями 9-х класів провела історичну годину «Голодомор – символ вічної скорботи»,  ознайомила з книгами, в яких зібрано всі матеріали по розслідуванню голодомору в Україні 1932 - 1933 років.

 

  

 Ми єдині спадкоємці всього, що було.
 Тож давайте про це говорити голосно ще і ще.

середа, 15 жовтня 2014 р.


"Від козаків до наших днів"


  

Улюблена Богом перлина 
Для всіх українців одна — 
Козацька моя Україна, 
Хлібів золотих сторона. 
Негодами лютими бита, 
Віками ти йшла до мети, 
Тобі в небі зорею світити, 
І волю, і долю знайти.





      
      14 жовтня кожного року увесь християнський світ з глибокою любов’ю, вдячністю і надією славить Пресвяту Богородицю, Матір Спасителя світу Ісуса Христа. Для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. Свято Покрови було найбільшим святом для козаків. Цього дня у них відбувалися вибори нового отамана. Наші лицарі вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю закупницею і покровителькою. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву — Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва. 
        З нагоди цього свята працівники бібліотеки провели в школі для учнів 9-А класу історичний часопис «Від козаків до наших днів». А також ознайомили їх з книгами, які розповідають про свято Покрови, історію виникнення запорізького козацтва і його славетних гетьманів.



середа, 10 вересня 2014 р.


"Батько Енея святкує іменини"



Будеш, батьку, панувати,
Поки живуть люди;
Поки сонце з неба сяє,
Тебе не забудуть!

       9 вересня 2014 виповнилося 245 років від дня народження Івана Петровича Котляревського. Самобутня і вельми важлива для розвитку української літератури літературна творчість скромного, але славного полтавця привертала увагу шанувальників ще за його життя. Історико-літературне значення творчої скарбниці письменника полягала в тому, що він, завдяки своєму неабиякому таланту, затвердив в українській літературі не тільки реалізм, але й досконалу літературну мову.
       Також у вересні відзначається 216 років від появи у світ поеми, яка сяє яскравим діамантом у творчості великого художника - «Енеїди».
       Цей літературний твір - чи не єдиний твір у Європі, що став народним завдяки широкому використанню багатих скарбів фольклору та етнографії українського народу.
       У читальному залі бібліотеки цим двом подіям присвячено книжкову виставку «Батько Енея святкує іменини». Бібліотекар Дискурська І.І. провела огляд книг, які були представлені на книжковій виставці.


  

    

четвер, 14 серпня 2014 р.


Літні читання продовжуються




          Літературні жмурки «Знайди героя казки». Маленькі читайлики вирушили у подорож до прекрасної країни дитинства – світу казок.

Казка – це світ чарівний та незвичний,
Казка – це диво, сповнене краси.
Поринуть в казку, це ж бо так цікаво,
Це справді свято, радість для душі…


         Бібліотекарі підготували для малят казкову вікторину. Діти із захопленням відгадували загадки, називали казки за ілюстраціями до них, малювали своїх улюблених героїв.






          Родзинкою  літніх читань є проведення піар-акції «Виходь  у двір читати»З великим задоволенням діти читали  на галявині, грали рухливі ігри, ігри на кмітливість та швидкість, відгадували загадки.

Читачу! Я друг і супутник,
Я книга твоя.
Завжди на дозвіллі де ти – там і я.
Ми добре з тобою проводимо час,
Чудова розмова триває у нас.
Навчаю відважним, правдивим рости,
Любити природу, свій край берегти.
Від малку ти мною звикай дорожить,
Без доброї книги тобі не прожить!




          









Не менш цікавим для дітей став 
конкурс«Сфотографуйся в найдивовижнішому місці з книгою».

                                                   

                                                   



           



         
        
        До кожної зустрічі  з читачами бібліотека готує цікаві заходи.  Та найцікавішим для дівчаток був майстер клас з карвінгу.










         Цікавим для них було виготовлення фоторамок з макаронів.  

                                              
          Наші читачі протягом літа активно відвідували бібліотеку і закінчуючи літні читання в бібліотеці була організована «Презентація виставки-хобі», на якій вони представили свої малюнки та вишивки.



          Також, з великим задоволенням наші читачі переглядали книжкову виставку «Чарівні казки дітям», яка діяла протягом  літніх читань у читальному залі бібліотеки.


       
            В літніх читаннях брали участь  бібліотеки-філіали сіл району.
            Найцікавішими для учасників літніх читань були заходи:  казковий круїз "Літо на книжковій галявині"; літературна гра "Мандрівка в чарівний світ українських казок"; конкурс "Намалюй улюбленого героя прочитаної казки", а також бібліотечно-бібліографічне заняття "Компас в книжковому морі".




Бібілотека-філіал с. Гончарівка

 


 Бібілотека-філіал с. Ковалівка



Бібілотека-філіал с. Красіїв





 
Бібліотека-філіал с. Високе