неділя, 23 грудня 2012 р.

«Святий Миколай на землю сходить»

  

       З усіх святих угодників Божих найбільшу пошану усіх християн має святитель Миколай.  Понад те, що його шанують навіть мусульмани і прихильники інших язичницьких віросповідань, бо слава про нього поширилась по всьому світу. Про нього пишуть книжки, складають пісні та легенди, його зображують на іконах і корогвах, на честь його імені зводять храми, засновують монастирі.


       Наш захід присвячений шануванню великого святого святителя Миколая – чудотворця. 


       В читальному залі бібліотеки з учнями 3-Б класу (класовод Гожій О.Ф.) провели годину народознавства «Святий Миколай на землю сходить». 


       Отець Володимир розповів про святого Миколая, який є захисником і опікуном всіх дітей, про його добрі діла. На згадку про свою зустріч з дітьми подарував образки св. Миколая.



        Бібліотекар Шеремета Г.Е. провела огляд літератури по даній темі.



        З учнями молодших класів цікаво пройшло свято «Розкажу Миколаю, про що я читаю». Діти розповідали вірші, співали пісні, водили хороводи, грали в різноманітні ігри і настала довгоочікувана мить: у гості завітав сам св. Миколай, він спілкувався з дітьми, приймав участь в іграх. Всі учасники свята від св. Миколая отримали подарунки. 














       Закінчилося свято піснею «Ой хто, хто Миколая любить».
 

середа, 28 листопада 2012 р.

«У пам'яті про скорботний 33-й» (80 років голодомору в Україні)





         З кожним роком правда про Голодомор 1932 – 1933 рр. в Україні дедалі поширюється серед української і світової спільноти. Сьогодні не викликає сумніву, що тоді сталінський тоталітарний режим вчинив жорстокий злочин проти української нації, внаслідок якого мільйони українських селян і дітей були виморені штучно організованим голодом.

          І сьогодні у 80-ту річницю штучного голодомору, в читальному залі бібліотеки провели з учнями 6-В класу вечір-реквієм «У памяті про скорботний 33-й».

          Історичний екскурс провела бібліотекар Шеремета Г.Е.


          Розповідь про голодомор продовжили ведучі Турко Людмила та Гурчак Юля.


          Читці: Ванцяк Діана, Грициняк Дмитро, Беца Володя, Марчук Володя, Бак Тетяна, Славітинський Володя у віршах: «Не звільняється память», «Ти кажеш, не було голодомору», «… І люди біднії в селі», «Бозю? Що там у тебе в руці?», «Я ще не вмер…», «Мовчати про це не можна, не сила» та інших розповіли про страшні події того часу, які до глибини душі схвилювали всіх присутніх в залі.







           












            Доповненням проведеного заходу був огляд книжкової виставки «Такого небо ще не бачило».


           Вечір завершився хвилиною скорботи.


«Андрій Малишко – чарівник поетичного слова» (100 років від дня народження)






       
          А.С. Малишко… Коли думаєш про поета, в душі оживають чарівні струни його поезії, його ніжного і бентежного серця. Змалку полюбивши українські народні пісні та історичні думи, які чув ще від рідної матері, він протягом усього життя звертався до тих джерел, що цілющою водою тамували його поетичну справу, а інколи і біль серця.

          А. Малишка називають «солов’їним серцем України» за його невмирущі пісні, що живуть у народі й сьогодні.

          Відзначаючи 100 річчя від дня народження А. Малишка проведено літературний вечір – спомин «Сонця і правди сурмач».

          Про життєвий шлях, яскраву та різноманітну творчість поета розповіли ведучі Конюх Вікторія та Драпан Михайло. А також прослухали чудову поезію у виконанні учнів 7-В класу (класовод Андрусів О.М.). На масовому заході прозвучали пісні на слова А. Малишка «Моя стежина», «Вчителько моя», «Пісня про рушник», «Ми підем, де трави похилі» та інші.

понеділок, 19 листопада 2012 р.

«Тужливий журавель Подільського краю» (140 років від д.н. Б.С. Лепкого)



 



                   О краю! Свята руїно,
                   Новітня Троє в попелах!
                   Перед тобою гну коліно
                   І кличу: - Боже в небесах,
                   За кров, за муки, за руїну,
                   Верни, верни нам Україну…!
                                         Б. Лепкий








         Богдан Сильвестрович Лепкий – один із тих авторів, творчість якого повернулася до читачів із вимушеного забуття. Перу цього письменника і вченого належать численні збірки поезій, цикл повістей про гетьмана Івана Мазепу та інші історичні твори, а також переклади, літературознавчі праці, які користуються попитом серед наших читачів.


         Відзначаючи 140-річчя від дня народження Б.С. Лепкого проведено ряд масових заходів: літературний вечір « Літописець долі рідного народу» на якому звучали вірші, пісні, діти зачитували уривки з книги «Казка мого життя» де описується про батьків, вчителів Бережанської гімназії серед яких був наш земляк з села Устя-Зеленого Юліан Панькевич.




         Бібліотекар читального залу Шеремета Г.Е. з учнями 7-А класу провела день бібліографії “Тужливий журавель Подільського краю”, огляд книжкової виставки “Богдан Лепкий-видатне явище в українській літературі”. Книги на виставці об’єднювали прозові та віршовані твори письменника-емігранта і літературознавчі дослідження його життєвого і творчого шляху з М.Сивіцьким, Ф.Погребенником, Н.Гавдидою.

          З метою вивчення бібліотечно-бібліографічної грамотності проведено заняття по бібліографічному покажчику “Богдан Сильвестрович Лепкий”, а також провели заочну екскурсію в музей Богдана Лепкого в Бережанах, який відкрито 27 серпня 1995 року.








субота, 13 жовтня 2012 р.

Свято Козацької слави.



                                                                                            Завітайте в Придністровя
                                                                                            У козацький край
                                                                                            Де лани золотокосі
                                                                                            І садів розмай.
                                                                                            В красень-місто заїзджайте
                                                                                            На землю святу,
                                                                                            Що в історію вплітає
                                                                                            Нитку золоту.


        У світлий день Покрови Пречистої Богородиці, яка українцями завжди вважалася заступницею і Покровителькою відзначається національне свято – День Козацтва.


       Свою безмежну любов та повагу до козаків, український народ висловлював у численних піснях, думах, легендах та переказах. Прагнучи зберегти набуте за часів козацтва, народ створив прислів’я «Козацькому роду – нема переводу». Історія народу, як і життя людини має героїчні і трагічні, щасливі і нещасливі сторінки. Щоб правильно орієнтуватися в житті, щоб бути справжнім Українцем, треба вивчати минуле свого народу.

       Саме з такою метою в бібліотеці провели свято Козацької слави. Розпочалось дійство привітаннями дітей та прийняттям їх у козачата. Основним елементом свята стали козацькі забави. В них брали участь дві команди, кожна з яких обрала собі отамана.

       Учасники змагань демонстрували відвагу, спритність та силу, витривалість і мужність, що споконвіку були притаманні козакам, а також випробували свій апетит у конкурсі поїдання вареників та козацької каші.

        На святі лунали пісні про Україну та козаків, звучали патріотичні вірші, смішинки, гуморески та усмішки із козацького життя. Діти ознайомилися із життям козаків, побутом та звичаями, що панували на Запорізькій Січі.



































































        Беручи участь у козацьких забавах учасники дійства довели всім, що заслуговують на горде звання справжніх козачат.

вівторок, 21 серпня 2012 р.

День Незалежності України


       24 серпня 1991 року можна назвати найважливішою датою у новітній історії. Саме вона стала точкою відліку, яка зафіксувала народження нової держави - незалежної і вільної України.

       До 21 річниці незалежності України в читальному залі бібліотеки влаштовано розгорнуту книжкову виставку літератури "Любіть всім серцем Україну"
















       Книги представлені на виставці знайомлять користувачів з історією України, її державним устроєм, символікою, культурою, даючи цілісне уявлення про Україну як незалежну демократичну державу.



Волонтери в бібліотеці


      В літніх читаннях беруть участь волонтери: Наталія Шеремета, Людмила Трухан, Анастасія Копельчак. З учнями молодших класів провели конкурс на кращу казку «Склади казку сам». Кожен з дітей захищаючи свою казку розповідали цікаві казкові історії. В дитячому парку з вихованцями дитячого садка «Казка» волонтери, бібліотекарі, вихователі проводили голосні читки, загадували загадки, грали у різні ігри, а також провели свято казки «Читаємо казку разом», віртуальні мандрівки по улюблених письменниках та казкових героях.
















      Волонтери своїм прикладом заохочують малюків до читання. І як результат, все більше дітей дошкільного віку приходять до бібліотеки і стають її постійними читачами.

 








       В Інтернет-центрі волонтер Людмила Трухан надає консультацію з комп’ютерної грамоти.


субота, 21 липня 2012 р.

ЛІТНІ ЧИТАННЯ


         Літо-найулюбленіша пора всіх дітей-це насамперед час канікул, відпочинку та цікавого, змістовного дозвілля, зміцнення здоров’я та духовного зростання.

         З початком літніх канікул в бібліотеці діє Програма літніх читань “Літо кличе до бібліотеки”.



          До послуг користувачів книжкові виставки літератури, вікторини, екскурсії по бібліотеці. Діти беруть участь у літературних подорожах, іграх, відгадують загадки, складають кросворди, спілкуються з однолітками з мережі Інтернет, з найменшими користувачами проводимо перегляди мультфільмів. 








       











         Також організовуються  виставки дитячих малюнків, вишивок, в’язання гачком, вироби з бісеру, ліплення з пластиліну.









          Родзинкою літніх читань є проведення заходів на ігровому майданчику, де діти ознайомилися з новинками літератури та періодичними виданнями.