вівторок, 28 липня 2020 р.


              
                 
                    Витоки величі Андрея Шептицького





      29 липня виповнюється 155 років від дня народження Митрополита Андрея Шептицького – предстоятеля Української греко-католицької церкви, який усе своє життя присвятив служінню Господу. Окрім того, Владика відомий в нашій історії  як політичний діяч, благодійник, меценат, рятівник сотень євреїв за часів Голокосту. Митрополит Андрей був найяскравішим взірцем душпастиря, який роздав своє майно бідним і пішов служити людям. Він дбав про здоров’я, освіту, культуру і духовність українців. І разом зі своїм народом із великою любов’ю «ніс усі хрести долі».
    Говорячи про велич цієї особи, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зазначив:”…можна з упевненістю сказати, що весь той зміст, усе те значення, яке ми сьогодні вкладаємо в поняття українець і греко-католик, наповнені духом і мудрістю митрополита Андрея Шептицького”.
     З нагоди цієї дати в читальному залі  бібліотеки влаштовано книжкову виставку «Витоки величі Андрея Шептицького»  та видано методичні матеріали «Його імя залишиться назавжди благословенним».                     



 


пʼятниця, 24 липня 2020 р.


                             
                        
                                    « ПОРТРЕТ НА ТЛІ ЕПОХИ»

                                                                                                     
                                                                                                    
                                                                                  Стійте всіма силами
                                                                   за Україну!
                                                                                      В.Винниченко                                                                                                                                                  
   Володимир Кирилович Винниченко – знакова постать у літературі та в історії українського національно-державного відродження. Він не тільки мистецьки зобразив свою добу, але й був її активним творцем. В літературу В. Винниченко увійшов у 1902 р. і  відразу  здобув визнання своїми оповіданнями: «Біля машини», «Голод», «На пристані», «Краса і сила», «Федько- халамидник», «Кумедія з Костем» та іншими.
   Чимало творів Володимира Винниченка перекладено іноземними мовами, його п’єси були представлені на сценах великих європейських театрів. Творча спадщина Винниченка це – понад сто оповідань, п’єс, сценаріїв, статей і памфлетів, історико-політичний трактат «Відродження нації», двотомну етико-філософську працю «Конкордизм», чотирнадцять романів.
   Володимир Винниченко – письменник світового рівня. В наш час важливим є зберегти його заповіт: «Стійте всіма силами за Україну…».
  До 140-річчя від дня народження В. К. Винниченка, українського письменника, публіциста, громадсько-політичного і державного діяча, в бібліотеці  оформлено книжкову виставку "Грані таланту Володимира Винниченка",з якої користувачі мали можливість ознайомитися з життєвим та творчим шляхом письменника.