вівторок, 27 грудня 2016 р.





Читаємо з радістю у садочку

Наші бібліотекарі на запрошення вихователя Уляни Василівни завітали у садочок "Казка" до молодшої групи "Сонечко". Назбиравши повну торбу книг, бібліотекарі ознайомили дітей з новинками літератури. Маленьким читачам зачитували уривки з казок про зиму, загадки.      Діти в свою чергу уважно слухали, відповідали на питання та коментували прочитане.




четвер, 1 грудня 2016 р.



Зустріч з лікарем
«СНІД – безповоротно змінює життя»



Життя мов райдуга – яскрава й радісна,
Ти СНІДу «Ні» скажи, здоровим будь завжди!
Красу свою душі, цінуй та бережи.






Цей день з'явився в календарі трохи більше, ніж чверть століття тому - в 1988 році. Всесвітній день боротьби зі СНІДом - це ще одна нагода привернути увагу суспільства до проблем ВІЛ-інфікованих, замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасної діагностики ВІЛ-СНІД.
Вірус імунодефіциту став для всього людства потрясінням. Зараз світ переживає пандемію ВІЛ - це епідемія, яка охопила цілі країни й континенти. В усьому світі цього дня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія.
Учні 10-А класу мали можливість зустрітися з лікарем МКУЛ Батіг Оксаною  Михайлівною, яка розповіла про те, що в Україні постала проблема поширення ВІЛ/СНІДу серед громадян. Наша держава займає лідируючі позиції за темпами поширення даної хвороби серед країн Європи. На початку 2016 р. оціночна кількість людей, що живуть з ВІЛ в Україні становила 220 тис. осіб. Знання про наявність хвороби дає можливість своєчасно почати адекватне лікування та попередити її розвиток і прогресування. Також ознайомила з поняттям ВІЛ/СНІД та їх ознаками, звернула увагу на основні шляхи зараження цією хворобою, які є клінічні прояви ВІЛ/СНІДу та що потрібно знати для того, щоб уникнути зараження ВІЛ/СНІДом. Лікар наголосила , що будь - яка людина може інфікуватися вірусом імунодефіциту. І тільки від нас самих, від нашого розуміння ризику, від нашої поведінки залежить наше здоров’я. 


Бібліотекар Шеремета Г.Е. ознайомила учнів з матеріалами, які висвітлюють дану тему.

пʼятниця, 25 листопада 2016 р.



«Минуле стукає у наші серця»
(Вшанування памяті жертв Голодоморів)




На підвіконні палахтить
Скорботне полум’я священне –
То свічка памяті горить
За всіх безвинно убієнних…
Н. Тривайло



 


 Осінні дні навівають важкі хвилини роздумів над минулим нашої Батьківщини. Голодомор. Ця скорботна подія ніколи не буде забута українським народом та людьми світу. У ХХ ст. Україна пережила три голодомори: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр. Але рідко який за своїми масштабами й садизмом може зрівнятися з тим, який було скоєно в 1932-1933 роках московсько-комуністичним режимом супроти української нації. Комуністична система, утверджуючи свою владу, прагнула довершити чорну справу російських імператорів щодо ліквідації українства як окремого європейського етносу. Ця спланована проти України акція мала знищити основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні селянські господарства, унеможливити протистояння радянській владі.
«Голод запланувала Москва для винищення українського селянства як національного бастіону. Українських селян винищили не тому, що вони були селянами, але тому, що вони були українськими селянами», - писав відомий дослідник Голодомору, професор Роберт Конквест. Голодомор повинен був поставити українського хлібороба на коліна.
Пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю під час голодоморів в актовому залі місцевої школи педагоги кабінету виховної роботи та бібліотекарі центральної дитячої бібліотеки провели урок-реквієм «Минуле стукає у наші серця».
Ведучі Смей Денис, Кукіль Наталя, а також читці розповіли про страшні події того часу, які до глибини душі схвилювали всіх присутніх в залі, закликали бути не байдужими до цих подій в історії українського народу, пам’ятати страшні випробування, які випали на долю України.

 


       За участю 10-А класу відбувся флеш-моб. У такий спосіб учні спробували передати всю глибину трагедії.


Події голодування і голодної смерті, страждання відобразили учні 6-В класу у сценці «Ой, засни, моя дитино…». 



Під час уроку відео-презентація відтворювала хронологію і трагізм подій, які ще довго відлунюватимуть у серцях людей.
До уваги присутніх була влаштована книжкова виставка «Криваве клеймо «33». Бібліотекар дитячої бібліотеки І.Дискурська ознайомила присутніх з книгами, сторінки яких детально розкривають причини і наслідки сталінського геноциду проти українського народу.


 



Присутні в залі хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв Голодоморів. Щоб для всіх людей доброї волі ця хвилина скорботи стала актом поминання і перестороги.