субота, 21 березня 2015 р.

"Благословенна кожна мить життя"
(85 р. від д. н. Л. Костенко)
Година поезії


Віддай людині крихітку себе.
За це душа поповнюється світлом.

            Ліна Костенко - перлина сучасної української літератури. ЇЇ твори не лише цікаві та влучні, а й глибоко актуальні.  Уже багато років вона залишається  справжнім борцем з неправдою, а зброя її - твори. Вона вміє зачепити, змусити думати, мріяти та діяти. 
          19 березня видатна українка святкувала свій ювілей. Їй виповнилось 85 років. З нагоди цього свята в читальному залі бібліотеки відбулася поетична година "Благословенна кожна мить життя". Присутні на заході  дізналися про життя і творчість письменниці,  слухали її вірші, а також переглянули слайд-презентацію.



         На завершення заходу присутні ознайомились з книгами і матеріалами, які були представлені на книжковій виставці.


пʼятниця, 6 березня 2015 р.


Майстер-клас "Квіти для мами"



          Напередодні 8 Березня, бібліотекар Шуляр У. з учасниками гуртка "Всезнайко" провела майстер-клас "Квіти для мами".
          Тюльпани асоціюються у нас із ранньою весною і святковим настроєм. Ці чудові, ніжні квіти, які традиційно дарують жінкам на 8 Березня, можна зробити з гофрованого паперу.
          Діти з захопленням працювали над своїми шедеврами,робили весняну квітку з ніжністю та особливим теплом.

 

 


 

середа, 4 березня 2015 р.

Година пам'яті 

"Герої Тернопільського краю"


І знову Майдани розправили крила,
І знову піднявся за правду народ.
Стосила народу - вовік незборима!
І тільки та сила - держави оплот!..
                                             Тарабій Михайло

          В читальному залі бібліотекар Шеремета Г. Е. з учнями 8-Б класу (класний керівник Іроденко Л. І.) провела годину пам'яті до річниці Майдану Гідності. В процесі бесіди обговорили причини, склад, мету Майдану. Хронологічні події Майдану переплели з фотомонтажем, який нам підготував активний учасник Майдану Дискурський В. Ф. 
          Читачам репрезентовано книгу "Небесна сотня", особливу увагу приділили Героям Тернопільщини (фото яких були на виставці). 


            В розмові з дітьми ми пригадали події на Народних віче в Монастириськах, а також розповіди дітям про людей, які найдовше перебували на Майдані, в тому числі згадали монастирищан, які отримали тяжкі поранення - Олесю Жуковську (фельдшера с. Низьколизи) та Івана Ожоганя (фельдшера швидкої допомоги).
           Хоч як важко не було на Майдані, але той патріотичний дух сколихнув душі всіх верств населення. Небайдужі люди не залишились осторонь трагічних подій в Києві, почали допомагати коштами і продуктами. Розстріл безбройних громадян знайшов відгук у серцях людей, свої переживання вони виклали у віршах та піснях.


           Віршоплети нашого краю теж не лишились осторонь. На заході звучали вірші земляків - П. Шмігельського, В. Головка (пенсіонери),  В. Зарівного, Г. Головач, О. Шпак (учениці 10 класу).


Стоїть майдан, і пісня молода 
Звучить спокійно, так, немов молитва.
Спішить підмога нова молода
За Україну йде кривава битва.