четвер, 23 січня 2014 р.

«Соборна Україна: від ідеї до життя»

 

...Хтось сказав, і всі почули люди,

З Києва аж по самі Карпати:

"Україна є, була і буде!

Вже її нікому не здолати!"...

Леся Храплива - Щур

  День Соборності України — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
  День Соборності — це нагадування про те, що сила нашої держави — в єдності українських земель. А поразка Української Народної Республіки нагадують сьогоднішньому українському суспільству про його роль у формуванні якісної і вольової політичної еліти, здатної гідно відповідати на геополітичні виклики, які стоять перед сучасною Україною.
  З нагоди 95-річчя дня Соборності України в читальному залі відбулась патріотична година «Соборна Україна: від ідеї до життя», на якій були присутні учні 7 – Б класу та вчитель Стецюк Т. І.

 











  Бібліотекар Трухан Людмила відкрила для молодого покоління сторінку нашого минулого, розповіла про боротьбу українського народу за соборність своїх земель.

  Присутні переглянули відеоматеріали, зібрані відповідно до тематики свята, а також  взяли участь у вікторині «Величний день Соборності».


  На завершення заходу бібліотекар ознайомила дітей з матеріалами, зібраними на книжковій виставці «І обнялися береги одного вічного народу…», а також зачитала вірш «Україна в нас одна!» відомого місцевого поета В. Головка.


вівторок, 14 січня 2014 р.

"Сієм, вієм, посіваєм, з Новим Роком  Вас вітаєм!"


     Старий Новий рік завершує низку новорічних свят, які найбільш активно відзначаються на пострадянському просторі. 14 січня християни вшановують  найменування Христа іменем Ісус  та Св. Василя Великого архієпископа Кесарії  Каппадокійської (IV ст.), якого вважали покровителем землеробства. Тому основною обрядодією цього дня є засівання осель українців збіжжям із відповідними примовляннями.  Із самого ранку хлопці (дівчата засівати не ходили) набирають  в рукавички й кишені зерна (жито, пшеницю, овес) й, дочекавшись закінчення ранкової церковної відправи, починають  засівати. Спочатку власну домівку, потім у хрещених батьків, родичів, знайомих і сусідів.
     Так і до  дитячої бібліотеки завітали наші читачі з такими хорошими і щирими засівальники словами:
Сієм, сієм, посіваєм,
З Новим роком вас вітаєм!
Сієм зерном ваговитим
Добрим людям працьовитим,
Не з сівалок, а з долоні,
По долівці, по ослоні,
Посіваєм в кожній хаті,
Будьте радісні, багаті.
Сієм густо, перехрестям
На добробут людям чесним.
     Бібліотекар Шеремета Г. Е. ознайомила «сівачів» з книгами представленими на книжковій виставці та розповіла про звичаї та традиції Різдвяних свят.