Велетень духу і лицар свободи
150-річчя з дня народження Василя Стефаника святкує вся українська спільнота.
Василь Стефаник один з найвизначніших новелістів не лише в українській, а й у світовій літературі кінця ХІХ початку ХХ століття, неперевершений майстер соціально – психологічної прози, глибокий знавець душі людської. Іван Франко писав саме так про Василя Стефаника: «Письменник, яким уже нині можемо повеличатися перед світом». Василь Стефаник написав не так уже й багато – його художні твори вміщаються в одному томику. І все ж ім’я письменника стоїть поряд з іменами найвидатніших новелістів світу. Стефаникові новели вражають своєю виключною правдивістю, справжньою оригінальністю і художньою досконалістю.
Писати Стефаник почав ще в гімназії, це були сатиричні оповідання в співавторстві із Лесем Мартовичем. Писав він і публіцистичні твори і прозові мініатюри – поезії в прозі. У 1897 році побачили світ перші новели Стефаника – «Виводили з села», «Лист», «Побожна», «В корчмі», «Стратився», «Синя книжечка».
Твори Стефаника перекладено багатьма мовами світу. До самої смерті не полишало його бажання «сказати людям щось таке сильне і гарне, що такого їм ніхто не сказав ще». І на його долю випало найбільше для художника щастя – він сказав те, що хотів, і сказав так, як хотів.
До ювілею письменника – новеліста оформлена книжкова виставка «Велетень духу і лицар свободи», яка познайомить відвідувачів бібліотеки із життєвим і творчим шляхом письменника, що увійшов в історію не лише української, а й світової літератури як автор правдивих психологічних новел з життя галицького селянства.
Працівники бібліотеки для своїх читачів підготували віртуальну мандрівку по творчості Василя Стефаника та видали методичні рекомендації «Син покутського краю».
https://www.facebook.com/125351899009044/videos/5663273863746417
Немає коментарів:
Дописати коментар